Запрошуємо взяти участь у відкритій лекції “Південна Бессарабія та Українська революція 1917-1921 рр.”

В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті продовжуються відкриті лекції з історії для громадськості.

Кінець січня насичений пам’ятними датами пов’язаними з Українською революцією 1917-1921 рр. Зокрема, цього року, 22 січня, ми відзначали 104-ту річницю Соборності України, а 29 січня 105-ту річницю Пам’яті Героїв Крут.

Однак, мало хто знає, що відбувалося в нашому регіоні паралельно з цими подіями.

Спеціально для тих, хто бажає знати більше, 27 січня (п’ятниця) об 11:30 в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті (ІТ-центр) кафедрою історії та методики її навчання буде проведена відкрита лекція “Південна Бессарабія та Українська революція 1917-1921 рр.”, яка буде складатися з двох частин:

1. Бессарабське питання в українській зовнішній політиці (1917-1920 рр.) (доц. Дроздов В.В.);
  2. Військові дії в Південній Бессарабії у 1918 р. (доц. Татаринов І.Є.).

Вас чекає кілька цікавинок! Буде можливість побачити та потримати в руках легендарну гвинтівку Мосіна та не менш легендарний револьвер Наган, а також інші артефакти сторічної давнини.

Також 27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Третя частина лекції буде присвячена вшануванню пам’яті загиблих євреїв періоду Другої світової війни в регіональному контексті: “Ізмаїльське гетто у 1941-1942 рр.” (ст. викл. Михайлов О.І.).

Запрошуємо всіх бажаючих об 11:30 до Ізмаїльського державного гуманітарного університету (ІТ-центр). Якщо немає можливості бути присутнім офлайн, пропонуємо приєднуватися онлайн за посиланням:

доц. Татаринов І.Є.