Прогресивні апшифтери та апшифтерки від «Лабораторії наук»

2024 рік став успішним стартовим роком для нашої студентської команди Ізмаїльського державного гуманітарного університету в інноваційній програмі UPSHIFT для молоді, що допомагає перетворити креативні ідеї на суспільно важливі проєкти. Національна хвиля програми UPSHIFT реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) разом із ГО «Слов’янський культурний центр “Задзеркалля”» та Малою академією наук України за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через Німецький державний банк розвитку KfW.

З 21 по 24 березня 10 конкурсних переможців, молодіжних команд з усієї України, у тому числі й команда «Лабораторії наук» (ФУАІД, ІДГУ), долучилися до навчальних тренінгів для молоді від програми UPSHIFT та Малої академії наук України. Молоді учасники та учасниці працювали над розв’язанням актуальних проблем, які на цей раз були присвячені підтримці науки, технологій та популяризації STEM-предметів. Серед них відсутність STEM-освітніх послуг для дошкільнят, низький рівень сформованості математичної компетентності серед однолітків, брак можливостей для проведення наукових експериментів серед школярів у малих містах і селах, недостатня освіта у сфері кібербезпеки та необхідність інноваційного простору для розвитку у STEM. Саме на цій хвилі студентська молодь нашої Ізмаїльської університетської громади взяла на себе відповідальність за інноваційне майбутнє, спрямовуючи свої зусилля на створення прогресивних рішень, розвиток сучасних технологій та залучення нових поколінь до вивчення наукових дисциплін на півдні Одещини.

Захоплююча історія нашої молодіжної команди від «Легкої науки» до «Лабораторії наук» має своє результативне продовження і за цим слідкує вся дружня університетська родина ІДГУ. Після занурення нашої команди у креативний пошук нестандартних рішень Дар’я Гаврилюк, Анна Заболотна, Карина Іоржева, Максим Маланюк, Валентина Сандульська плідно попрацювали на тренінговому буткемпі з пізнавальним екскурсійним туром у м. Київ. Протягом 4-х днів «Лабораторія наук» зосереджувалася на вирішенні важливої проблеми, яка виникає у контексті нашого проєкту – низький рівень математичної компетентності серед молоді нашого полікультурного регіону. Концепція проєкту була презентована національним експертам та отримала максимальну підтримку для її подальшого ефективного впровадження. Наразі наша молода команда доопрацьовує цей проєкт, проводить додаткові дослідження та формує бюджет для його успішної реалізації. Команда  «Лабораторія наук» вдячна ректорові ІДГУ професору Ярославу Кічуку та завідувачу кафедри математики, інформатики та інформаційної діяльності доценту Людмилі Драгієвій за організацію виїзду команди у м. Київ.

Енергійні, ініціативні, креативні учасники команди «Лабораторія наук» протягом наступних трьох місяців будуть працювати над своїм інноваційним проєктом з метою розвитку математичної компетентності задля популяризації системних наукових знань для кращої успішності учнів!

Тож, попереду нас чекають 12 захоплюючих тижнів реалізації проєкту, які будуть системно впливати на позитивні зміни у нашій громаді.

Максим Маланюк
здобувач вищої освіти
факультету управління, адміністрування та інформаційної діяльності ІДГУ